Share |

County Programs

County Contact Name Link
Allen Gretchen Staley view
Ashland Carole McNamara view
Ashtabula David Marrison view
Athens Hal Kneen view
Auglaize John Smith view
Belmont Dawn Cramer view
Brown Gayle Chadwell view
Butler Cindy Burskey Meyer view
Champaign Shelia Callicoat, Office Assistant view
Clark Carolyn Allen view
Clermont Gigi Neal, Educator view
Clinton Tony Nye view
Columbiana Julie Herron, Educator view
Coshocton Tammi Rogers view
Crawford Jason Hartschuh view
Cuyahoga Greg Cada view
Defiance Bruce Clevenger view
Delaware Cindy Kaelber view
Erie Tim Malinich view
Fairfield Connie Smith view
Fayette Courtney Michael view
Franklin Yen Hanes view
Fulton Greg LaBarge view
Geauga Erik Draper view
Greene Mary Griffith view
Guernsey Cliff Little view
Hamilton Julie Crook view
Hancock Ed Lentz view
Hardin Mark Badertscher view
Henry Tammy Spillis view
Highland Ray Koch view
Hocking Jerry Iles view
Huron Mike Gastier, Extension Educator - Joan Taylor, Volunteer Master Gardener Coordinator view
Knox Sabrina Schirtzinger view
Lake Jim Moyer view
Lawrence Casandra Skaggs view
Licking Lori Swihart view
Logan Jessica Bergman view
Lorain Shelly Hill, Program Assistant, Horticulture view
Lucas Lee Richter & Gail Ritzler view
Madison Janet Myers view
Mahoning William Snyder, Program Assistant view
Medina Ashley Kulhanek, ANR Extension Educator Medina Co view
Meigs Hal Kneen, Agriculture & Natural Resources Educator view
Mercer Jill Ellis view
Miami Brian Raison, Extension Educator view
Monroe Mark Landefeld view
Montgomery Suzanne Mills-Wasniak view
Morgan Amy Grove view
Muskingum Mark Mechling view
Noble Cliff Little view
Ottawa Becky Lauer, Master Gardener Coordinator view
Paulding Sarah Noggle view
Perry Carolyn Wilson/Ted Wiseman, Volunteer Coordinator view
Pickaway Paul Hang and Mike Estadt view
Pike Jeff Fisher view
Portage Judy Novak-Hrdy view
Putnam Ann Meyer view
Richland Jan Kennedy view
Ross Chris Bruynis view
Sandusky Becky Lauer, MG Coordinator view
Scioto Treva Williams, County Extension Director view
Seneca Sharon Riffle view
Shelby Doug Benson, volunteer coordinator view
Stark Maureen Austin, Educator, Agriculture & Natural Resources view
Summit Danae Wolfe, Extension Educator, Agriculture & Natural Resources view
Trumbull David Marrison view
Tuscarawas Renee Clark view
Union Laurie Lowe and Karen Long, Volunteer Coordinators view
Van Wert Curtis Young view
Vinton Travis West view
Warren Greg Meyer view
Washington Levi A. Morrow, Agriculture & Natural Resources Program Coordinator view
Wayne none at this time view
Williams Florian Chirra view
Wood Lisa Cook view
Wyandot Chris Bruynis, Chair, Extension Educator, Agr. & Nat. Resources view